21.yüzyıla girerken sektörümüzde yeni gelişmeler yaşanmakta ve geniş bir yelpaze içinde çoğalmaktadır. Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji, yaptığımız işlerin yeterliliğini sorgulamakta, bizi kalite ve çağı yakalama konusunda zorlamaktadır.
Riskleri iyi okumak, öngörü sahibi olmak kadar cesaretli bir biçimde konulara yaklaşmak içinde çok önemlidir. Başarıda istikrar; ancak profesyonel yönetim anlayışı ile mümkün olabilmektedir. Kritik başarı faktörleri arasında yer alan çalışanlarla paylaşım, tedarikçi ve taşeronlarla karşılıklı iş birliği, iletişim, müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi; süreklilik ve sürekli gelişim bazında başarıya giden en önemli yol olmuştur.

Bu değerleri sürdürülebilir hale getirmek hem bir görev, hem bir bilim olduğu kadar bir sanattır da.Ticari başarının yanında, kaliteli ve iyi iş üretmenin verdiği gurur, her bir çalışanımızın işlerine daha sıkı bir şekilde sarılmasını ve mükemmeli üretmek için çabalamasını sağlamaktadır.

GİNTEK İNŞAAT A.Ş. , 30 yılı aşkın bir süredir bu sektörün içinde olarak, yaptığı başarılı, kaliteli, sorunsuz işlerle taşıdığı haklı gururu sürdürmeye devam etmektedir. Altyapı ve Üstyapı işlerinin sürdürülmesinin yanında, devlet sektörüne yaptığı işleri ve özel sektördeki konut,ev,kooperatif ,plaza ve villa gibi benzeri inşaat işlerini başarıyla sürdürmektedir. Özellikle son 10 yıllık süreç içerisinde hizmet etme arzumuz genişleyerek yeni alanlarda faaliyet gösterme çabalarımız sonuç vermiş ve yelpazemizi genişleterek daha fazla alanda üretime yönelik çalışmalarımız hız kazanmıştır. Bu çabalarımızın sonucunda Elektrik ve Enerji sektörlerinde çalışmalarını sürdüren ELENMAK A.Ş. kurulmuş ve özellikle yenilenebilir enerji üzerinde çalışmalarına başlamıştır. Rüzgar Enerjisi ve Güneş Enerjisi konularında çalışmalarına başlayan bu firmamız, ayrıca Elektrik taahhüt işlerini sürdürmekte ve enerji nakil hatları üzerine hizmet vermektedir. GİNTEK GRUBU, 1987’den bu yana kazandığı deneyim, bilgi birikimi ve tecrübesini sizlere özgüven ve güven aşılamak için kullanmakta, hizmet sürecinin daima kontrol altında tutulmasını sağlayarak müşteri memnuniyetini artırmakta ve çağımızın teknolojisini takip ederek yüksek kalite standartlarını yakaladığını ispat etmektedir. ISO 9001:2001 ve 14001:2004 belgelerine sahip olarak hedeflediğimiz toplam kalite yönetiminin altyapısını oluşturan ‘KALİTE GÜVENCE SİSTEMİ’ ni OHSAS 18001:2007 ‘İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ’ ile destekleyerek uluslar arası standartlar seviyesine oturtmuştur. İnşaat sektöründeki olumsuz gelişmelere rağmen, GİNTEK İNŞAAT A.Ş. , elinden gelenin en iyisini yapmaya bugün olduğu gibi gelecekte de devam edecektir. Bu amaçta bize destek olan, iyi ve kötü gün lerim izde hep yanımızda olan Yönetim Kurulumuza ve tüm çalışanlarımıza teşekkürü borç biliyorum.

Temennim, 2016 yılında inşaat sektörümüzdeki tüm olumsuzlukların giderilmesi, TÜRKİYEMİZİN gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurarak çağdaş uygarlık seviyesini yakalamasıdır. Sanayi ve Ticaretin Başkenti , Avrupa ve Asyanın kültür köprüsü olan ülkemizin Avrupa Birliğine girmek için çabaladığı bu yıllarda ; global dünyada yerimizi alarak kalıcı hale gelmek bizim için bir sorumluluktur.